Galeria

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie, pod okiem kadry wspierająco – aktywizującej w ramach zajęć muzyczno – teatralnych, przygotowali magiczne przedstawienie inspirując się filme pt. „Akademia Pana Kleksa” na podstawie książki Jana Brzechwy. Efekt naszej wspólnej pracy został zaprezentowany 27 października 2023 r. na deskach sceny Miejskiego Ośrodka Kultury w Lubawie. Na widowni zasiedli m.i.n. najwierniejsi fani naszych artystów, czyli ich rodzice i opiekunowie. Za wielomiesięczną pracę, trud i zaangażowanie otrzymaliśmy gromkie brawa oraz wielkie uznanie od zaproszonych gości, za które serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowania pragniemy również skierować do wszystkich wspierających nas osób, dzięki którym mogliśmy zaprosić Was do NASZEJ BAJKI.

 

 

Dnia 28 września br. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie wzięli udział w 5 Spartakiadzie Osób z Niepełnosprawnościami o puchar Burmistrza Susza. W skład naszej drużyny wchodziło 5 zawodników i 5 kibiców, dla których uwieńczeniu trudu i wysiłku sportowego było zajęcie zaszczytnego 4 miejsca, za które zostali obdarowani zasłużonymi medalami.

 

 

W ramach cyklicznych spotkań pn. „Książka na deser”, współpracując z Miejską Biblioteką Publiczną w Lubawie, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zagościła w naszym Domu Pani Teresa - wieloletni pracownik biblioteki, która przeczytała dla nas Gawędy z Pogranicza zaczerpnięte z książki Teofila Ruczyńskiego pt. „Opowiadania z Pogranicza”. Wszyscy uczestnicy spotkania z zaciekawieniem oraz w dużym skupieniu słuchali czytanych fragmentów książki.

Na zakończenie spotkania wspólnie zasiedliśmy do stołu na słodki deser, przygotowany przez podopiecznych Domu w ramach warsztatów kulinarnych.

 

Z okazji Roku Mikołaja Kopernika Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubawie wybrał się na wycieczkę do Torunia. Pierwszą atrakcją był seans w Planetarium im. Władysława Dziewulskiego, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Wirująca ziemia”. Następnie wybraliśmy się na spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, gdzie zobaczyliśmy m.in.: Pomnik Mikołaja Kopernika, Staromiejski Ratusz, Krzywą Wieżę oraz Wisłę z Bulwaru Filadelfijskiego. Odwiedziliśmy również Żywe Muzeum Piernika, w którym uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach pieczenia i zdobienia pierników.

 

Kolejną ważną akcją, do której przyłączył się nasz Ośrodek, był 30 finał akcji Sprzątania Świata - Polska 2023 pod hasłem: „ Sprzątanie świata łączy ludzi”. Uczestnicy wraz z kadrą, wyposażeni w jednorazowe worki na śmieci i rękawice porządkowali tereny zielone - okolice byłego Dworca PKP i bocznicy kolejowej sprzątając różnego rodzaju śmieci. Konsekwencją przeprowadzonej przez Nas akcji było zebranie 16 worków śmieci, w tym wózek dziecięcy.

Dnia 6 września br. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie, w odpowiedzi na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubawie włączyli się w akcję „Narodowego Czytania 2023”. Czytane były fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania okolicznościowego listu Pary Prezydenckiej zachęcającego do wspólnego czytania. Wybrane fragmenty książki czytaliśmy na zmianę: podopieczni, opiekunowie oraz pracownicy biblioteki. Na pamiątkę udziału w akcji otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć przesłaną przez Kancelarię Prezydencką do kroniki ŚDS.

 

 

29-06-2022r.

Dnia 29 czerwca 2022 r. obchodziliśmy w naszym Domu 25-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie połączone z oficjalnym otwarciem naszego zmodernizowanego budynku.

16-09-2020r.

Dnia 16.09.2020 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie wraz z terapeutami i opiekunami spędzili miło czas podczas pikniku rekreacyjno-animacyjnego połączonego z grillem.

21-08-2020r.

Dnia 21.08.2020 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubawie został zorganizowany piknik animacyjno – rekreacyjny.

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone