21-08-2020r.

Dnia 21.08.2020 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubawie został zorganizowany piknik animacyjno – rekreacyjny.

Spotkanie to zostało zorganizowane na świeżym powietrzu w ogrodzie. Ze względu na panujący stan epidemiologiczny zorganizowano konkurencje sportowe i animacyjne z uwzględnieniem dystansu społecznego. Podczas spotkania przestrzegano zaleceń i rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego w celu zmniejszenia ryzyka zachorowania na COVID-19.

 

Tego dnia towarzyszyła bardzo ciepła pogoda w związku z tym poszczególne zajęcia rozplanowane były w cieniu drzew. Przeprowadzono takie konkurencje jak: zabawa z chustą Klamza, gra w piłkę nożną, rzucanie piłką do kosza, turn-ball, puszczano bańki mydlane, rzucano woreczkiem na mate do celu, zabawa ruchowo-równoważna na dysku sensorycznym (rzucanie piłki z obwodu do osoby stojącej na dysku), skoki w workach. Uczestnicy mogli brać udział w poszczególnych konkurencjach w 2-3 osobowych grupkach etapami. Dzięki zorganizowanym aktywnościom czas upłynął bardzo miło i szybko.

Uczestnicy mogli schładzać się popijając soczki w kartoniku ze słomką oraz jedząc lody. Terapeuci nadzorowali oraz pomagali w poszczególnych konkurencjach. Ze względu na 31 stopniową temperaturę uczestnicy chętnie siadali na rozstawione co 2 metry karimaty, koce w cieniu drzew. Niektórzy relaksowali się na bujaczkach za baldachimem słuchając muzyki.

Pomimo reżimu epidemiologicznego zabawa była bardzo udana. Uczestnicy miło wspominali miniony dzień. Tamte chwile uwiecznione zostały fotografiami a na nich piękne uczestniczki przyodziane w kapelusze słomiane oraz uczestnicy wystrojeni w letnią odzież.

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone