06-06-2017r.

Dnia 6 czerwca 2017 r. na Stadionie Łazienkowskim Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Łąkowa 8 w Lubawie odbyły się XIX Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2017.

 

Imprezę zorganizowała Gmina Miejska Lubawa przy współpracy lubawskich placówek:

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubawie

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie

Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie

Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Ośrodka Aktywności

w Lubawie

Dom Pomocy Społecznej w Lubawie

 

Zadanie wspierali również:

Szkoła Podstawowa w Lubawie

Gimnazjum w Lubawie

Zespół Szkół w Lubawie

Stowarzyszenie Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie

Ochotnicza Straż Pożarna w Lubawie

Miejski Ośrodek Zdrowia w Lubawie

Komisariat Policji w Lubawie

 

Impreza ta mogła odbyć się dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miejskiej Lubawa oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Iławie.

 

W zawodach sportowych wzięło udział około 240 zawodników niepełnosprawnych z terenu powiatu iławskiego. Rywalizowali oni w konkurencjach indywidualnych:

bieg na 60m, bieg na 200m, skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut piłką palantową, rzut woreczkiem do celu oraz rzut do kosza

oraz w konkurencjach drużynowych:

przeciąganie liny, slalom z piłką do unihokeja, piłka nożna.

 

Uroczyste otwarcie Igrzysk nastąpiło na Stadionie Łazienkowskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie, podczas którego wciągnięto flagi na maszt i zapłonął znicz olimpijski. Imprezę zainaugurowały występy artystyczne, tj.: koncert muzyczny Miejskiej Orkiestry Dętej w Lubawie, pokaz sportowy zapaśników M.L.K.S „Sokół” oraz występ uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie, którzy zaprezentowali układ taneczno-gimnastyczny na stepach. Każdy z zawodników, biorących udział w Igrzyskach otrzymał pamiątkowy dyplom, medal i gadżet promujący miasto Lubawa; opiekunowie poszczególnych placówek odebrali również dyplom, nagrody rzeczowe i statuetki.

Igrzyska spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Lubawy, w tym także osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów. Zawodników niepełnosprawnych dopingowała liczna grupa uczniów klas sportowych Szkoły Podstawowej w Lubawie. Dużym zaangażowaniem wykazała się również młodzież z Gimnazjum w Lubawie oraz z Zespołu Szkół w Lubawie wraz z nauczycielami-opiekunami, która pomagała sędziom i osobom niepełnosprawnych podczas zmagań sportowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym niezwykłym wydarzeniu i kibicowali zawodnikom podczas ich sportowych zmagań na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie.

 

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone