01-03-2016r.

Dnia 1 marca 2016r., w ramach cyklu „Spotkań z ciekawymi ludźmi” uczestnicy  i terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie uczestniczyli w nietypowej „lekcji muzycznej”, którą poprowadził p. Stefan Raczyński, kapelmistrz Miejskiej Orkiestry Dętej w Lubawie, z pomocą pań grających w Orkiestrze: p. Emilii Licznerskiej i p. Andżeliki Rafińskiej.

Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi instrumentami, które składają się na całokształt brzmienia orkiestry. Kapelmistrz przedstawił budowę instrumentów, zasady ich działania i grania na nich. Pan Stefan Raczyński z dużym zaangażowaniem opowiadał  o Miejskiej Orkiestrze Dętej i o instrumentach muzycznych. Omówił historię i najważniejsze osiągnięcia Orkiestry.

Każdy z obecnych uczestników mógł sam przekonać się, że gra na instrumentach dętych to niełatwa sztuka i wymaga od grającego nie tylko talentu, ale również ciężkiej  i żmudnej pracy.

Kierownik, uczestnicy i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie składają serdeczne podziękowania Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury  p. Zenonowi Paprockiemu oraz p. Stefanowi Raczyńskiemu za możliwość uczestniczenia  w spotkaniu i „warsztatach muzycznych”.

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone