08-11-2016r.

W dniu 8 listopada 2016r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie wraz z terapeutami wzięli udział w warsztatach kreatywnych w Kaczym Bagnie koło Nowego Miasta Lubawskiego.

Kacze Bagno to Miejsce Inicjatyw Pozytywnych, w którym jak się okazało dzieją się rzeczy przedziwne i piękne. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie mogli spróbować swoich sił w kilku zaproponowanych nam zajęciach: pieczenie chleba, gra na bębnach afrykańskich oraz lepienie z gliny. Wszystkie te aktywności miały na celu zainspirować osoby niepełnosprawne do kreatywnego działania i rozwijania zainteresowań.

Każdy z uczestników mógł wykazać się w danej dziedzinie i poczuć smak dobrze wykonanej pracy. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem podeszli do zadań, a wynikiem tego były uśmiechy i zadowolone miny zwycięzców. Praca twórcza dała osobom niepełnosprawnym ogromne poczucie zadowolenia, pewności siebie, wiary we własne możliwości. Efektem pracy rąk były świeżo wypieczone bułeczki oraz własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe z gliny.

 

 

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone