13-08-2020r.

Dnia 13.08.2020 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubawie został zorganizowany piknik sportowo-artystyczny połączony z grillem dla uczestników Domu.

Spotkanie zorganizowano zgodnie z zaleceniami i rekomendacjami GIS i MRPiPS odnośnie spędzania czasu na świeżym powietrzu w celu zmniejszania ryzyka zachorowań COVID-19. Podczas grilla zostały zachowane wszelkie środki ostrożności, a zajęcia prowadzono we wzmożonym reżimie sanitarnym – dezynfekcja, jednorazowe naczynia, podział na grupy, zachowanie dystansu społecznego.

Podczas pikniku świętowaliśmy zaległe urodziny naszych uczestników, którzy obchodzili je podczas zawieszenia działalności Placówki z powodu koronawirusa. Wszyscy solenizanci zostali obdarowani drobnymi upominkami, a zaśpiewane Sto lat wywołało wiele radości i wzruszeń.

W związku ze wzmożonym reżimem sanitarnym i zawieszonymi treningami kulinarnymi nie mogliśmy świętować tak jak do tej pory (wspólna kawa i pieczone ciasto). Jednak wszystko to zostało zastąpione wspólnym pobytem na świeżym powietrzu co wywołało promienne uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych. Zorganizowany grill i zabawy zmotywowały naszych podopiecznych do aktywnego spędzenia czasu wśród swoich kolegów i koleżanek. Piękna pogoda sprawiła, że uczestnicy chętnie grali w piłkę nożną, badmintona, relaksowali się w cieniu na bujaczkach bądź rozłożonych materacach przy akompaniamencie muzyki. Rozegrano również zaciętą walkę w „Chińczyka”, gdzie wszyscy zawodnicy dążyli do wygranej, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Każdy z obecnych mógł także odkryć w sobie duszę artysty malując farbami na folii strecz czy też kredą na tablicy. Cieszyło się to dużym zainteresowaniem, co wywołało uśmiech na twarzach uczestników. Po licznych zmaganiach sportowo-artystycznych przyszedł czas na upragnione grillowane pyszności oraz słodkie lody i sok.

Panująca atmosfera bardzo pozytywnie wpłynęła na cały Nasz Dom, pozwoliła na chwilę powrotu do „normalności” w obecnie panującej sytuacji epidemiologicznej. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejny taki dzień, w którym słońce, muzyka i zabawa na świeżym powietrzu ponownie sprawi nam dużo radości.

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone