17-10-2019r.

Dnia 17 października 2019r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie wzięli udział w XXVI Terenowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2019.

To lokalne święto osób niepełnosprawnych, którego celem jest popularyzowanie idei rywalizacji sportowej opartej na zasadach fair play oraz rewalidacja poprzez aktywność fizyczną. To również okazja do spotkań o charakterze integracyjnym. Tradycyjnie Olimpiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem zawodników oraz pozostałych gości z zaproszonych placówek. Radosnemu pochodowi towarzyszyły marszowe melodie grane przez Miejską Orkiestrę Dętą w Lubawie. Miejscem rozgrywek sportowych była Hala Widowiskowo-Sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszcząca się przy ul. Św. Barbary 45.

W ramach części artystycznej wystąpiły grupy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie oraz z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie. Sportowcy niepełnosprawni rywalizowali ze sobą w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych. Drużyna Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie nie zajęła wprawdzie miejsca na podium, ale dzielnie walczyła i ostatecznie uplasowała się na 14 pozycji. Zawodnicy indywidualni startowali w następujących dyscyplinach: rzut woreczkiem do tarczy, odbijanie piłeczki do tenisa stołowego, wchodzenie na step, strzał na bramkę nogą, skok w dal z miejsca. Spośród wszystkich uczestników Domu, którzy brali udział w rywalizacji indywidualnej medale wywalczyli:

1) rzut woreczkiem do tarczy:

2) wchodzenie na step:

 

3) odbijanie piłeczki do tenisa stołowego:

4) strzał na bramkę:

Każdy uczestnik olimpiady został uhonorowany okolicznościowym dyplomem oraz medalem za udział w zawodach, a także otrzymał słodki upominek. Natomiast drużyna odebrała również pamiątkowy dyplom, statuetkę i drobne nagrody rzeczowe. To był dzień pełen wrażeń, rywalizacji sportowej oraz dobrej zabawy. Każda osoba niepełnosprawna, biorąca udział w zawodach sportowych, mogła poczuć się jak prawdziwy zwycięzca, gdyż pokonywanie własnych ograniczeń i słabości to ogromny wyczyn i powód do wielkiej dumy.

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone