28-08-2019r.

Zajęcia wspierająco-terapeutyczne w Środowiskowym Domu Samopomocy w okresie wakacyjnych obejmują w szerszym niż zwykle zakresie wyjazdy, wycieczki, pikniki i spotkania na świeżym powietrzu. Korzystając ze sprzyjającej aury uczestnicy zwiedzają ciekawe miejsca, poznają interesujących ludzi oraz poszerzają horyzonty poznawcze.

Dnia 28 sierpnia br. uczestnicy Domu wraz z terapeutami wzięli udział w jednodniowym wyjeździe do Malborka i Szymbarku. Sztandarowym punktem zwiedzania Malborka jest oczywiście okazały zamek, wzniesiony przez zakon krzyżacki, będący siedzibą wielkich mistrzów zakonu. Pan Przewodnik opowiadał o barwnych, a zarazem burzliwych dziejach zamku, o jego mieszkańcach i gościach, prezentował sale i dziedzińce zamkowe. To była dla zwiedzających niezwykła podróż w czasie.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. To miejsce położone na Kaszubach, gdzie uczestnicy podziwiali największe w skali świata obiekty: Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW 'Gryf Pomorski' oraz Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji, znajdującą się w CEPR jest 'Dom do Góry Nogami', na jego odwiedzenie zdecydowała się tylko część uczestników.
Wyjazd okazał się niezwykle ciekawą przygodą, w przerwach między zwiedzaniem, znalazł się również czas na zakup pamiątek z podróży, odpoczynek przy kawie i lodach oraz rozmowy o wrażeniach z wycieczki. Korzystając z ostatnich dni wspaniałej letniej pogody, już planujemy kolejne turystyczne wyzwania.

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone