21-08-2019r.

W dniu 21.08.2019 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie wraz z opiekunami udali się na całodniową wycieczkę do Gdańska i Sopotu. Na początek - atrakcje Gdańska. Podopieczni zwiedzili Gdańską Starówkę, zobaczyli statki i żurawie nad Motławą, wysłuchali historii Gdańska, zrobili zdjęcie przy słynnym pomniku Neptuna, a następnie obejrzeli bursztynowy ołtarz w Bazylice Św. Brygidy.
Kolejnym punktem wycieczki było oliwskie zoo. Z wagoników kolorowej i wygodnej ciuchci uczestnicy poznawali dzikie zwierzęta i słuchali na ich temat ciekawych anegdotek. Zwłaszcza słonie, żyrafy i gepardy wzbudziły bardzo duże zainteresowanie i często występowały w komentarzach podczas jazdy.
Następnie, wycieczka udała się na sopockie molo. Spacer nad morzem podczas pięknej, słonecznej pogody, przy dźwiękach muzyki i pokazach wodnych akrobatów był idealnym zakończeniem podróży. Na koniec spaceru uczestnicy mogli zakupić drobne pamiątki.
Podopieczni ŚDS, choć zmęczeni podróżą i atrakcjami, w drodze powrotnej okazywali wyśmienite humory, żywo dyskutując o wrażeniach z mijającego dnia oraz wyrażając chęć udziału w następnej wyprawie.

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone