14-12-2015r.

W dniu 14 grudnia odbyły się zajęcia integracyjne z udziałem uczniów klasy II e Szkoły Podstawowej w Lubawie wraz z wychowawcą p. Anetą Kordalską – Ozirof oraz uczestników i terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie. Tematem zajęć było wykonywanie kartek bożonarodzeniowych z wykorzystaniem zaproponowanych materiałów kreatywnych.

Podczas zajęć dzieci poznały również nową technikę plastyczną, jaką jest wypalanie w drewnie. Niezwykła kreatywność, pomysłowość i ogromne zaangażowanie cechowały wszystkich małych twórców. Uczestnicy Środowiskowego Domu chętnie dzielili się swoim doświadczeniem plastycznym, z uwagi na to, że samodzielne wykonywanie kartek świątecznych jest w Środowiskowym Domu wieloletnią już tradycją. Każda wykonana kartka była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Każde dziecko mogło zabrać wykonaną przez siebie kartkę i podarować ją swoim najbliższym.

Odwiedzając, już po raz drugi Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubawie, uczniowie klasy II e mieli okazję poznać nowe techniki plastyczne, podpatrzeć, jak pracują osoby niepełnosprawne i obejrzeć ich „dzieła”. Wspólne warsztaty bożonarodzeniowe okazały się doskonałą lekcją tolerancji i integracji.

Notatkę sporządziła: Lidia Radtke

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone