21-12-2015r.

W dniu 21 grudnia 2015 r., tradycyjnie już w Karczmie nad Sandelą, odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe. Przy wspólnym wigilijnym stole zasiadły osoby niepełnosprawne (uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lubawie oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Lubawie) wraz z rodzinami i terapeutami, a także

zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta Lubawa p. Stanisław Kieruzel, Wójt Gminy Lubawa p. Stanisław Ewertowski, przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Ośrodka Aktywności w Lubawie p. Tadeusz Prus oraz kierownicy jednostek pomocy społecznej.

Po uroczystym rozpoczęciu spotkania i przemowach zaproszonych gości, w tym również Lubawskiego Mikołaja, osoby niepełnosprawne zaprezentowały Jasełka, po których wszyscy obecni podzielili się opłatkiem, życząc sobie wzajemnie wszystkiego najlepszego. Po życzeniach nastąpił czas na symboliczny wigilijny poczęstunek, przygotowany przez uczestników placówek (ŚDS, WTZ i DPS) oraz przez Karczmę nad Sandelą.

Wszystkie osoby niepełnosprawne otrzymały słodkie upominki. Dla uczestników spotkania opłatkowego był to czas spędzony w życzliwej, rodzinnej i świątecznej atmosferze, wśród dźwięków kolęd, blasku świec i zapachu choinki.

Sporządziła: Lidia Radtke

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone