20-12-2018r.

Dnia 20 grudnia 2018 w świątecznej atmosferze, wśród kolęd i pastorałek w tle, odbyło się coroczne Spotkanie Opłatkowe z udziałem osób niepełnosprawnych z lubawskich placówek: Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Ośrodka Aktywności oraz Domu Pomocy Społecznej. Wśród zaproszonych gości przybyli również przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji działających w ramach pomocy społecznej, a także rodzice i opiekunowie naszych podopiecznych. Tradycyjnie już miejscem spotkania była Karczma „Nad Sandelą” w Lubawie.
Spotkanie zainaugurowały przemowy powitalne i życzenia świąteczne złożone przez zaproszonych gości. Następnie, wszyscy wysłuchali i obejrzeli „Jasełka” w wykonaniu podopiecznych placówek. Był również poczęstunek, wspólne śpiewanie kolęd i wizyta Mikołaja, który obdarował osoby niepełnosprawne słodkimi upominkami.
Spotkanie wigilijne to niepowtarzalna i wspaniała okazja, by spędzić czas w gronie najbliższych i przyjaciół; złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz pośpiewać kolędy, a także poczuć magię tych jakże pięknych świąt.

 

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone