05-12-2018r.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który przypada co roku 3 grudnia, został ustanowiony w 1992 roku z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Głównym założeniem tego święta jest przede wszystkim informowanie oraz przypominanie społeczeństwu o sytuacji i potrzebach niepełnosprawnych. Duża część społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z licznych ograniczeń i utrudnień, które napotykają osoby niepełnosprawne w codziennym życiu. Chodzi tu nie tylko o bariery architektoniczne, ale również te natury psychologicznej czy społecznej. Warto podkreślić, że sytuacja poprawia się z roku na rok, ale wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia.
3 grudnia jest również ważną datą w kalendarzu Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie. Z tej właśnie okazji w siedzibie Domu odbyło się uroczyste spotkanie, w którym wzięli udział uczestnicy Domu oraz zaproszone delegacje z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Iławie, a także Środowiskowego Domu Samopomocy w Suszu. Uczestników spotkania przywitali Gospodarze uroczystości z panią Kierownik Krystyną Treder na czele. Następnie uczestnicy obejrzeli spektakl pt. „Rozbójnicy Europy” przygotowany przez grupę artystyczną z Krakowa.
Na wszystkich uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek. Kulminacją tegorocznych obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych, a tym samym doskonałą okazją na podkreślenie zbliżających się Mikołajek było spotkanie z Mikołajem, które zgodnie z oczekiwaniami organizatorów przyniosło zebranym najwięcej radości. Mikołaj obdarował wszystkich zebranych „słodkimi” upominkami.
Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze. Było okazją do wielu rozmów, których tematem przewodnim stały się codzienne radości oraz troski naszych podopiecznych.

 

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone