28-09-2018r.

Dnia 28 września 2018 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie wraz z rodzicami i terapeutami wzięli udział w jednodniowej wycieczce, na trasie której znajdowały się trzy miasta: Strzelno, Kruszwica oraz Inowrocław. W Strzelnie znajduje się jeden z najważniejszych zabytków sztuki romańskiej w Polsce – zespół zabudowań na Wzgórzu św. Wojciecha: ponorbertański kościół Świętej Trójcy z unikatowymi na skalę światową kolumnami przedstawiającymi płaskorzeźby ludzkich cnót i występków oraz Rotunda św. Prokopa.
Największą atrakcją Kruszwicy okazał się rejs statkiem po jeziorze Gopło, podczas którego można było obserwować treningi osad wioślarskich, jak również ruiny późnogotyckiego zamku z pozostałą Mysią Wieżą o wysokości 32 m. Ostatnim punktem wycieczki był Inowrocław, a ściślej mówiąc Uzdrowisko Inowrocławskie położone na terenie Parku Solankowego. W parku zdrojowym usytuowane są tężnie z leczniczą solanką oraz pijalnia wód mineralnych i okazała palmiarnia.
Był to bardzo intensywnie i ciekawie spędzony dzień. Obfitował w wiele niespodzianek i miłych chwil, którym towarzyszyła cudowna, ciepła, słoneczna letnio-jesienna pogoda.

 

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone