19-10-2017r.

Dnia 19 października 2017 uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie wzięli udział w XXIV Terenowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych – Lubawa 2017. Tradycyjnie już, co roku w październiku, osoby niepełnosprawne z regionu spotykają się na jesiennych rozgrywkach sportowych. Olimpiadę rozpoczął przemarsz osób niepełnosprawnych, ich rodzin/opiekunów oraz terapeutów, ulicami miasta z towarzyszeniem lubawskiej Orkiestry Dętej. Natomiast Olimpiada odbyła się w sali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie.
Sportowcy niepełnosprawni rywalizowali ze sobą w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych. Drużyna Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie nie zajęła wprawdzie miejsca na podium, ale dzielnie walczyła z rywalami oraz z własnymi słabościami i ostatecznie uplasowała się na 10 pozycji. Zawodnicy indywidualni startowali w dwóch spośród kilku dyscyplin, tj. rzut woreczkiem do tarczy, odbijanie piłeczki do tenisa stołowego, wchodzenie na step, strzał na bramkę nogą, skok w dal z miejsca. Spośród wszystkich uczestników Domu, którzy brali udział w rywalizacji indywidualnej medale wywalczyli:
• I miejsce (medal złoty): Urszula Ismer
• II miejsce (medal srebrny): Milena Gapińska.
Każdy uczestnik olimpiady został dodatkowo uhonorowany okolicznościowym dyplomem i medalem za udział w zawodach oraz otrzymał słodki upominek. Natomiast drużyna odebrała również pamiątkowy dyplom oraz statuetkę.
Dzień upłynął pod znakiem aktywności fizycznej, ale przede wszystkim dobrej zabawy, gdyż taka właśnie jest idea olimpiady, żeby pokonywać własne ograniczenia i słabości, a przy tym odnosić sukcesy i być zadowolonym z siebie. Uśmiech na twarzy każdego zawodnika to najlepsza nagroda za poniesiony wysiłek i zaangażowanie.