21-09-2017r.

Dnia 21 września 2017r. w Karczmie „Nad Sandelą” w Lubawie odbyła się wyjątkowa uroczystość. W tym roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubawie obchodzi XX rocznicę swego istnienia. Na spotkanie przybyli zaproszeni Goście, jak również długoletni pracownicy Domu, przebywający na emeryturze, obecna kadra Domu, a także uczestnicy wraz z rodzicami i opiekunami. Spotkanie rozpoczęła p. Kierownik Domu, która po przywitaniu Gości odczytała List Wojewody Warmińsko-Mazurskiego p. Artura Chojeckiego, przysłany z okazji Jubileuszu. Burmistrz Miasta Lubawa, w swoim przemówieniu, przedstawił historię funkcjonowania placówki oraz podziękował obecnej Pani Kierownik Dorocie Kowalskiej i dotychczasowej wieloletniej Kierownik Domu – pani Krystynie Treder za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych. Życzenia wszelkiej pomyślności i podziękowania popłynęły również z ust Wójta Gminy Lubawa, radnych Miasta Lubawa oraz kierowników i przedstawicieli zaproszonych na Jubileusz lokalnych instytucji.
Po części oficjalnej uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie zaprezentowali występ artystyczny, oparty na ich własnych wspomnieniach, a także „słoneczną” prognozę pogody dla Lubawy. Przedstawiono również film, przygotowany specjalnie na tę uroczystość, pokazujący, jak uczą się, bawią i pracują uczestnicy Domu. Każdemu z Gości wręczono upominki, upamiętniające spotkanie, a także będące wyrazem wdzięczności za wieloletnią współpracę. Natomiast uczestnicy wraz z rodzicami i opiekunami zostali obdarowani pamiątkowymi zdjęciami grupowymi ze wspólnie spędzonych chwil. Podczas poczęstunku wszyscy zebrani goście mogli obejrzeć pokaz zdjęć, przedstawiający działalność Domu na przestrzeni minionych 20 lat. Nie zabrakło również słodkości – pięknego i smacznego tortu oraz przepysznych ciast.
Atmosfera spotkania była niezwykle ciepła i uroczysta. Wszyscy zebrani wspominali minione chwile, z nadzieją patrząc w przyszłość, która na pewno przyniesie wiele radosnych i ciekawych przeżyć.

 

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone