13-07-2017r.

Dnia 13 lipca 2017r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lubawie odbyły się ekologiczne warsztaty integracyjne z zaprzyjaźnionym Powiatowym Środowiskowym Domem Samopomocy w Nowym Mieście Lubawskim.

Niestety, deszczowa aura nie pozwoliła na przeprowadzenie zajęć w ogrodzie, ale atmosfera wśród uczestników spotkania była, na przekór pogodzie, ciepła i serdeczna. Gości przywitała Kierownik ŚDS Lubawa p. Dorota Kowalska, po czym zaprosiła do wspólnej zabawy.
Warsztaty rozpoczęły się panelem edukacyjnym. Uczestnicy, podzieleni na drużyny rozwiązywali quiz i krzyżówkę o tematyce ekologicznej, a także symbolicznie segregowali „śmieci”. Były to niezwykle ważne zajęcia, gdyż wspólna praca i zabawa dały możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy na temat dbania o czystość naszego środowiska. Na zakończenie wszyscy otrzymali ulotki informacyjne o poprawnym segregowaniu odpadów.
Po zmaganiach ekologicznych nadszedł czas na wspólną zabawę dyskotekową; dla tych którzy wolą ruch i rekreację przygotowano blok zajęć z wykorzystaniem materiałów animacyjnych oraz sprzętu sportowego.
Dla wszystkich uczestników warsztatów przygotowano słodkie wypieki, kawę, herbatę oraz ciepły posiłek.

 

© 2021 SDS - Wszystkie prawa zastrzeżone